MONSTERFOOD.LV
Interneta veikals ...
BPI

LVRU
JaunumiPreču pasūtīšanaPiegāde un noteikumiKontakti
Geineri
Proteini
Kreatīns
NO & Energy
Aminoskābes
HMB
Anaboliskie kompleksi
Ogļhidrāti
Vitamīni & minerālvielas
Testosterons
Speciālie piedāvājumi
Aksesuāri


Video
Raimonds Liepiņš - Roku treniņš Nr.2 - Georgs5
Raimonds Liepiņš - Roku treniņš - Georgs5
Andris Leišavnieks LV LPF record - Deadlift 340kg
Inčukalns 16.02.2013 - spēka cīņa - labākie momenti
2 Latvijas Kausa posms spiešanā guļus 2013
Raimonds Liepiņš @Latvian (LPF) Bench Press championship 2012
Bench press - Ogre 08.12.2012
Raimonds Liepiņš at Georgs 5 - spiešana uz atkārtojumiem
Raimonds Liepiņš - Reflex CUP 2012
Raimonds Liepiņš - Sigulda 2012 - Spiešana guļus
Trec Nutrition Factory
SAW Trec - super anabolic workout - training TrecTeam
Hannibal for King 2012
Dawid "Giszman" Geler (TRECTEAM)
Trec Nutrition | Trec Zvaigzne | Backstage

Produktu apskati
Trec Nutrition - Crea9 Xtreme
Trec Nutrition - Isolate 100
Trec Nutrition - Vitamin B Complex
Trec Nutrition - DAA Ultra
Trec Nutrition - Collagen Renover
Trec Nutrition - Carnogenic
Trec Nutrition - TESTO (X) PACK
Trec Nutrition - BCAA G-Force
Trec Nutrition - Tribulon Black
Trec Nutrition - Whey Creamy Cocktail
Trec Nutrition - Whey 100
Trec Nutrition - Casein 100
Trec Nutrition - S.A.W.
Trec Nutrition - CM3
Syntrax Super Chain - BCAA
Syntrax Super GLU - glutamīns
Syntrax Guggulbolic - metaboliskais regulators
Syntrax R - antioksidants
Syntrax Nectar Grab N GO - izolāts
Syntrax Radox - antioksidants
Syntrax Matrix 5.0 Multi proteins
Syntrax Whey Shake proteins

Mūsu pakalpojumi
Noderīgs info
Četras iesācēju kļūdas audzējot muskuļu masu
20 uztura pamatprincipi
22 Iemesli ēst banānus
10 svarīgākie minerāli
Dekstroze vai Maltodekstrīns?
Anabolisms vai Katabolisms?
Whey Protein - bieži uzdotie jautājumi
Micellar Casein - bieži uzdotie jautājumi
Beta Alanīns - bieži uzdotie jautājumi
A Vitamīni - bieži uzdotie jautājumi
B Vitamīni - bieži uzdotie jautājumi
C Vitamīni - bieži uzdotie jautājumi
D Vitamīni - bieži uzdotie jautājumi
E Vitamīni - bieži uzdotie jautājumi
K Vitamīni - bieži uzdotie jautājumi
Tribulus - bieži uzdotie jautājumi
Dekstroze - bieži uzdotie jautājumi
Taurīns - bieži uzdotie jautājumi
L-Carnitine - bieži uzdotie jautājumi
AAKG – bieži uzdotie jautājumi
HMB - bieži uzdotie jautājumi
Vitamīni - bieži uzdotie jautājumi
ZMA - bieži uzdotie jautājumi
Kreatīns - bieži uzdotie jautājumi
Glutamīns - bieži uzdotie jautājumi!
Slepenā masas formula ...
Motivācija un iedvesma
Uztura bagātinātāji, kurus nevajadzētu jaukt kopā!
Progresīvās pārslodzes metode
BCAA aminoskābju ietekme uz fizisko slodzi
4 nepieciešamākās uzturvielas
18 veidi kā dažādot proteina garšas
Ēšana pirms/pēc slodzes
Treniņa programmas
Pietupieni bez sāpēm mugurā
Tricepss ...
8 nedēļu plecu programma
Programma krūšu muskuļiem
S.A.I.S. treniņš masai, 4-6 nedēļas
NUTREX masas treniņš
NUTREX LIELO roku treniņš

Kontakti

mob.  27848536 (Ogres raj., Rīga, Latvija)

mob.  27880560 (Valmieras raj., Rīga, Latvija)

 

mail: info@monsterfood.lv

 Draugiem.lv: monsterfood

 Twitter: monsterfood_lv

 Facebook monsterfood.lv

 

PIEGĀDE PA VISU LATVIJU! 

 


Chat with me


Galvenā   »  Treniņa programmas   »  S.A.I.S. treniņš masai, 4-6 nedēļas

S.A.I.S. treniņš masai, 4-6 nedēļas
Izdrukāt

 

S.A.I.S. programma
 
       
 
Ikvienam, kurš vēlas uzbūvēt ievērojamu muskuļu masu iespējami īsākā laikā periodā, ir  jāievēro metodiska programma, kura ir balstīta uz zinātniskiem faktiem. Diemžēl, lielākajai daļai sportistu nav ne jausmas, kas ir patiesi efektīva treniņa programma, un tādējādi progress ir mazs vai nav progresa vispār. Atliek mums ielūkoties kādā no vingrošanas zālēm un atklājas drūma situācija: Gandrīz visi darbojas ar pašu izdomātām programmām, kuras vairumā gadījumos ir neefektīvas!
 
Tomēr, ja jums ir pienācīgi sagatavota programma, jūs variet savu organismu piespiest palielināt muskuļu masu dažu nedēļu laikā, kā to ir pierādījuši atlēti, kuri ir piedalījušies S.A.I.S. treniņa programmās, kuru nesen atklāja Nutrex komanda. S.A.I.S. treniņu principi ir veidojušies no pētījumiem vairāku gadu garumā, kuri bija vērsti uz detalizētu muskuļu šūnu augšanas parametru izpētei.
 
S.A.I.S. pamatā ir filozofija, ka muskuļu šūnas sastāv no 3 daļām, kuras ir jāstimulē vienlaicīgi, lai sasniegtu maksimālu šūnu augšanu. Ir svarīgi apzināties. Ka šīs atsevišķās komponentes ir ļoti atšķirīgas viena no otras, un tām piemīt ļoti specifiskas īpašības. Katra no šīm trim atsevišķām komponentēm reaģē atšķirīgi uz svara treniņu, proti, ir nepieciešama speciāla treniņa metode/programma, lai veicinātu maksimālu izaugsmi katras muskuļu šūnas sastāvdaļas ietvaros.
 
Muskuļu šūnas komponentes.
 
Lai pilnībā varētu izprast S.A.I.S. ideju un treniņu principus, ir nepieciešams, lai lasītājs varētu iepazīties ar šīm muskuļu šūnu komponentēm un īpašībām .
 
1.        Baltās muskuļu šķiedras: baltās muskuļu šķiedras galvenokārt sastāv no miofibrilām (Katra miofibrila sastāv no vēl sīkākām struktūrām (aktīna un miozīna), kas ir muskuļa “motors” jeb aktīvā muskuļu audu daļa), un satur lielu skaitu nervu saišķus. Tas nozīmē, ka šis muskuļu veids tiek izmantots tikai  smagos, īsos, eksplozīvos treniņos. Lai trenētu baltās muskuļu šķiedras ir nepieciešams speciāli veidots treniņš tendēts uz hipertrofiju – muskuļu audu sabiezēšanu un  mioforbilu palielināšanos. Tas nozīmē, ka kultūristam ir jāizmanto ļoti smagi svari lai spētu izdarīt maksimums 6 atkārtojumus vienā piegājienā! Atkartojumi tiek veikti spēcīgā, eksplozīvā stilā, pauzes nepārsniedz vairāk kā vienu sekundi starp atkārtojumiem. Atpūtas laiks starp piegājieniem nepārsniedz 5 minūtes. Šāds laika periods pilnība nodrošina atpūtu baltajām muskuļu šķiedrām, ļaujot veikt nākamo piegājienu ar maksimālu atdevi! Muskuļu „pampumam” šeit ir otršķirīga nozīme!
 
2.        Vidējās muskuļu šķiedras: vidējās muskuļu šķiedras arī sastāv no miofibrilām un nervu saišķiem, bet daudz mazāk skaitā nekā tās ir baltajām muskuļu šķiedrām. Vidējās muskuļu šķiedras satur vairāk mitohondriju, kuri ir atbildīgi par šūnu „elpošanu” un ATP produkciju. Vidējām muskuļu šķiedrām ir lielāka izturība nekā baltajām muskuļu šķiedrām, taču spēka potenciāls ir zemāks! Lai spētu stimulēt vidējās šķiedras, treniņa piegājienam vajadzētu sastāvēt no 10 atkārtojumiem ar viduvēju svaru. Un atkal jau, katrs piegājiens ir jāveic tā, lai nebūtu iespējams uztaisīt vairāk par 10 atkārtojumiem. Atkārtojumi nav jāveic eksplozīvā stilā, bet gan ar vidēju ātrumu, bez garām pauzēm starp piegājieniem. Ar 3 minūtēm, priekš atpūtas, starp piegājieniem vajadzētu pietikt!
 
3.        Sarkanās muskuļu šķiedras: arī šīs šķiedras sastāv no miofibrilām, kuras hipertrofijas iespaidā ir spējīgas augt platumā/biezumā. Taču Ir liela atšķirība starp šīm sarkanajām šķiedrām un diviem augstākminētajiem šķiedru tipiem, proti, sarkanajām šķiedrām ir pieejams ļoti liels skaits ar mitohondrijiem un mioglobīnu. Kapilarizācija un perfūzija šajās šķiedrās ir visizteiktākā, kas nozīmē, kā šīm šķiedrām piemīt vislielākā izturība no visām trim šķiedrām. Sarkanās muskuļu šķiedras ir viss atsaucīgākās tieši uz lielu atkārtojumu skaitu un patstāvīgu muskuļu spriedzi. Svaram, kuru izmantosiet šim vingrinājumam, ir otršķirīga nozīme. Ideālais atkārtojumu skaits ir 20 reizes, kuras ir jāveic lēni, vienmērīgā tempā. Ir ļoti svarīgi, lai nebūtu pauzes starp atkārtojumiem. Visi atkārtojumi ir jāveic ļoti koncentrētā veidā līdz muskulis „atslēdzas”. Muskuļu „pampums” veicot šo vingrinājumu ir ļoti liels.
 
Četri punkti kurus būtu vērts apsvērt.
 
Pirms mēs turpinam apspriest S.A.I.S. treniņa programmu, ir četri papildus punkti, kuri ir jāizanalizē, lai sasniegtu maksimāli strauju pieaugumu muskuļu izmēra un izturības ziņā. Mēs runājam par pārslodzes principu, treniņa intensitāti, pietiekamiem atpūtas laikiem starp katru treniņu un maksimāli ātru atjaunošanos pēc katra treniņa.
Pārslodzes princips: lai muskulis spētu nepārtraukti augt, tas ir patstāvīgi jāpakļauj jauniem izaicinājumiem. Ķermenis un muskuļi ir spējīgi pielāgoties jaunajiem izaicinājumiem, kā rezultātā tie kļūst stiprāki. Problēma ir tāda, ka ķermenis pārāk ātri pierod pie jauniem stimuliem, kā rezultātā progress apstājas. Visefektīvākais veids ka regulāri pakļaut muskulatūru jauniem stimuliem ir pakāpeniski palielināt treniņa svarus! Piemēram, kāds kurš var uz doto brīdi uzspiest uz krūtīm (bench press) 100kg uz 6 atkārtojumiem, bet 8 nedēļas vēlāk viņš jau varēs uzspiest 115kg uz 6 atkārtojumiem, tas var cerēt uz diezgan iespaidīgu krūšu, plecu un tricepsa muskuļu vizuālu izaugsmi. Atlētiem ir maximāli jāziedo viss savs fiziskais un garīgais spēks, un jāpieliek visas savas pūles, lai maksimāli pieliktu klāt svarus visos iespējamos vingrinājumos. Atsaucoties uz S.A.I.S. apmācības principiem, secinām, ka visas trīs muskuļu šķiedras (baltās, vidējās un sarkanās) ir jātrenē ar progresīvi pieaugošiem svariem, bet ievērojot noteiktās atkārtojuma reizes.
 
Augstās intensitātes treniņš: lai iegūtu lielus muskuļus pēc iespējam īsākā laikā, kvalitāte ir daudz svarīgāka par kvantitāti, proti, viens augstas intensitātes treniņš ir daudz svarīgāks nekā daudzi zemas intensitātes treniņi. Muskuļu augšanu var stimulēt pat ar dažiem piegājieniem, pie nosacījuma, ka piegājieni ir veikti ar maksimālu atdevi. Piegājiens netiek uzskatāms par paveiktu, kamēr atlēts spēj izdarīt vēl vienu atkārtojumu pats saviem spēkiem!!! S.A.I.S. programmas izstrādes laikā, Nutrex zinātnieki atklāja, ka optimālais piegājienu skaits vienai muskuļu grupai ir 6 piegājieni! Tomēr, muskuļu pieaugums ir iespējams tikai tad, ja treniņš tiek veikts izmantojot bāzes vingrinājumus, tādus kā pietupienus, spiešana guļus, spiešana aiz galvas utt. Bāzes vingrinājumi ir visu panākumu stūrakmens, jo šie vingrinājumi stimulē muskuļus daudz dziļāk nekā izolējošie vingrinājumi.
 
Adekvāta atpūta: Intensīvi treniņi bez šaubām ir priekšnosacījums  muskuļu izaugsmei, jo šādas treniņš pamatīgi stimulē muskuļu šūnas un veicina izaugsmi. Taču pati izaugsme notiek atpūtas fāzē, tas ir, nākamajās dienās pēc treniņa. Jo augstākas intensitātes treniņš, jo vairāk tiek noslogoti muskuļi , jo vairāk laika vajag lai organisms atjaunotos un notiktu muskuļu šūnu būvniecība. Jāatpūtina ir ne tikai konkrēta muskuļu grupa, bet visam organismam ir jāļauj atpūsties. Ar S.A.I.S. treniņa programmu, katra muskuļu grupa tiek trenēta tikai vienu reizi nedēļā. Mērķis ir darboties ar konkrētu muskuli maksimāli, cik vien tas ir iespējams un tad dot tam pietiekami daudz laika atpūsties un izveidot jaunus audus. Lai izvairītos no ķermeņa pārslodzes un pārtrenēšanās, S.A.I.S. treniņa programma ir paredzēta 4 -6 nedēļu garai treniņu sezonai.
 
Tūlītēja atjaunošanās: Pirmajās divās stundās pēc treniņa, ko bieži dēvē arī par divu stundu garu uzturvielu logu, jūsu muskuļi ir spējīgi uzņemt vairāk glikogēna nekā jebkurā citā laikā. Tā kā glikogēns ir primārais enerģijas avots jūsu muskuļiem, mēs runājam par ļoti svarīgu faktoru, kad runa iet par atjaunošanos, muskuļu šūnu super hidrāciju un muskuļu šūnu augšanas stadijas uzsākšanu. Jo vairāk glikogēna jūs spēsiet uzņemt savos muskuļos šajās divās stundās, jo ātrāk jūs atjaunosieties un vairāk laika dosiet savam organismam muskuļu šķiedru audzēšanai.
 
S.A.I.S. treniņa principi maksimālai muskuļu izaugsmei.
Nākamajā tabulā ir izskaidrots, kā S.A.I.S. apmācības principi ir sastrukturēti, lai maksimāli veicinātu visu trīs muskuļu šķiedru izaugsmi.
 
 
 
Atzīmēšu, ka jau iepriekš tika pieminēts, ka katrai muskuļu grupai kopā ir 6 piegājieni. Šie trīs piegājieni ir sadalīti 3 dažādos vingrinājumos. Pirmie trīs piegājieni (1,2 un 3)mērķēti uz baltajām muskuļu šķiedrām. Visos trīs piegājienos darba svaram ir jābūt tādam, lai spētu izpildīt tieši 6 atkārtojumus ar saviem spēkiem, pirms muskulis atslēdzas! Pēc šiem trim piegājieniem seko atpūta – 5 minūtes, un tad dodamies pie nākamajiem piegājieniem: 4,5, kuri stimulēs vidējās muskuļu šķiedras.
 
4 un 5 piegājienam, darba svaram ir jābūt tādam, lai varētu pats saviem spēkiem paveikt 10 atkārtojumus, muskulim būtu jāatslēdzas pēc 10 piegājiena. Atpūta starp piegājieniem ir 3 minūtes. Pabeidzot piekto piegājienu seko kārtējā 3 minūšu atpūta un dodamies pie sestā piegājiena. Sestais piegājiens stimulē sarkano muskuļu šķiedru augšanu. Darba svaram ir jābūt tādam, lai atlēts, izmantojot visu savu fizisko un garīgo spēku, spētu paveikt 20, lēnus un ļoti koncentrētus, atkārtojumus.
 
Pabeidzot sesto piegājienu, seko 10 minūšu atpūta, pirms ķerties klāt nākamajai muskuļu grupai. Katram, kurš trenējās šādā stilā, tiek garantēts, ka viņa muskulis tiks maksimāli noslogots! Ieguvums – dramatiska muskuļu izaugsme, salīdzinoši īsā laikā.
 
S.A.I.S. treniņa programma.
 
Pirmdiena: Krūtis, biceps
 
Otrdiena: Kājas
 
Trešdiena: Brīvs
 
Ceturtdiena: Pleci, Tricepss
 
Piektdiena: Mugura, Ikri
 
Sestdiena: Brīvs
 
Svētdiena: Brīvs
 
Piezīme: ieteicams būtu iesildīt katru no muskuļu grupām pirms uzsākt treniņu. Viss labāk būtu iesildīties ar svaru, kurš sastāda 30% no darba svara un uztaisīt vismaz 20 atkārtojumus. Proti, ja pirmais treniņš jums ir spiešana guļus, tad iesildošo piegājienu vajadzētu uzspiest to pašu spiešanu guļus, bet ar 30% no maksimāla darba svaru un uz 20 atkārtojumiem. 4,5 un 6 piegājienam nav vajadzīga iesildīšanās, tā kā muskulis nav paspēji atdzist.
Būtu arī jāatzīmē, ka pilnīgi iespējams, jums nāksies samazināt savu darba svaru, otrajām un trešajam piegājienā, pretējā gadījumā pastāv iespēja, ka nespēsiet izpildīt pilnus 6 atkārtojumus. Šāds pats princips ir arī 4 un 5 piegājienam. Vēdera prese un priekšdelnas nav iekļautas šajā programmā, jo šīs muskuļu grupas iesaistās gandrīz visos vingrinājumos. Lai nodrošinātu maksimālu muskuļu izaugsmi šajā periodā, vajadzētu izvairīties no jebkādiem kardio treniņiem. S.A.I.S. treniņa programma ir paredzēta uz 6 nedēļām!
 
Secinājums – Izmēģiniet!
 
Šo vadlīniju ievērošana rada labu rezultātus attiecībā uz vispārēju muskuļu izaugsmi, kā arī uz izturības palielināšanu, jo īpaši, jo to apvieno ar pareizu ēšanu.
 

avots: www.nutrex.com


Preču salīdzināšana

Pirkumu grozs
Jūsu grozā
nav preču

 €    Ls   

Lietotāju sistēma

E-pasts:
Parole:
»Reģistrēties 
»Aizmirsāt paroli? 

Preču TOP

Mega Mineral Pack
Mega Mineral Pack
€ 7.00 
4.92 Ls

BCAA High Speed -- Cherry-Grapefruit
BCAA High Speed -- Cherry-Grapefruit
€ 20.00 
14.06 Ls

BCAA High Speed -- Lemon
BCAA High Speed -- Lemon
€ 20.00 
14.06 Ls

Whey Pump X-Treme -- Cookies&Cream
Populārākā prece!!
Whey Pump X-Treme -- Cookies&Cream
€ 40.00 
28.11 Ls

VIT. D3+K2 [MK-7]
VIT. D3+K2 [MK-7]
€ 12.00 
8.43 Ls

Soy Protein Isolate
Soy Protein Isolate
€ 18.00 
12.65 Ls

BCAA High Speed -- Cactus
BCAA High Speed -- Cactus
€ 20.00 
14.06 Ls

CARNOGENIC 1175
CARNOGENIC 1175
€ 25.00 
17.57 Ls

Creatine Micronized 200 mesh
Creatine Micronized 200 mesh
€ 24.00 
16.87 Ls

PROTEIN PANCAKES -- Apple pie
PROTEIN PANCAKES -- Apple pie
€ 17.00 
11.95 Ls

Beta-Alanine 700
Beta-Alanine 700
€ 17.00 
11.95 Ls

Crea 9 Xtreme
Crea 9 Xtreme
€ 21.00 
14.76 Ls

Cm3 - Pineapple
Cm3 - Pineapple
€ 26.00 
18.27 Ls

Cm3 1250
Cm3 1250
€ 26.00 
18.27 Ls

S.A.W.
S.A.W.
€ 20.00 
14.06 Ls

HMB Formula
HMB Formula
€ 32.00 
22.49 Ls

Populāras preces

Sadarbības partneri


Syntrax all
Crea9 banner monsterfood_lv
Super Chain
Whey Pump Xtreme


homemade Viagra might be one of a zillion traditional preparations known to boost virility.


86 / 2009 / 0.1058
on-line.lv Sports Sport Latvijas Reitingi Salīdzini cenas Latvijas interneta veikalos